School’s Out: Allt om om festivalen i nya magasinet!

Man och kvinna med tidning.

Göran Hånell, Söderhamns kommuns projektledare för School's Out och Sara Jutterström, Bonnier News, med nya School's Out-magasinet.

Nu finns nya School’s Out magasinet att läsa – i pappersformat eller digitalt. Där finns massor av information och fakta för en lyckad festivalkväll. Tack alla som bidrar till School’s Out!

Nu är School’s Out-magasinet för 2025 släppt. Ett 20-tal samarbetspartners och sponsorer samlades på TeWes för en släpp-frukost i solen med skinande nya magasin på borden.

- Vi är tacksamma att få göra det här tillsammans med er, säger Sara Jutterström, säljchef på Bonnier News, till alla morgonpigga magasinläsare under släppet.

Viktiga sponsorer

Totalt gör ett 80-tal sponsorer School’s Out möjligt i samverkan med kommun, föreningar och andra samarbetspartners. School’s Out-magasinet är ett samarbete mellan Söderhamns kommun och Bonnier News, men en upplaga på 4 300 exemplar, varav 1 800 bladas in i Söderhamns-Kuriren och resten är friex som kommer att hittas bland annat på skolor, Verkstäderna och i handeln.

- Vi är väldigt nöjda med årets program, det kommer att bli en riktigt fin skolavslutningskväll för våra ungdomar. Tusen tack alla som gör det möjligt, säger Göran Hånell, projektledare för School’s Out.

Hitta ett magasin och läs allt om 10 juni!

Eller kika på det digitalt: School’s Out-magasinet – digitalt Länk till annan webbplats.

Läs allt om School’s Out: School’s Out-webben Länk till annan webbplats.

Senast uppdaterad: 20 maj 2025